Ana Sayfa Kurumsal Haberler Üye Girişi Arnavutköyde Satılık arsa ve daire, aradığınız fiyat ve özelliklere uygun ilanların yer aldığı sitedir.
emlakacentesi
ARNAVUTKÖY

Son Yıllarda Adı 3. Havalinı, Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu, Yüksek Hızlı Tren, İstanbul' a İnşaa edilecek Yeni Şehir gibi bir çok projeye ev sahipliği yapan Arnavutköyde Arsa Satışları Çok Hızlandı,  Fiyatları Neredeyse Her Yıl Katlama Başladı. Yatırımcısına '' Çok Kazandıran '' Arnavutköy Hakkında Merak Ettikleriniz ; 

Coğrafi konum

Doğusunda Eyüp, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu,Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

Tarih

Arnavutköy 'ün yerleşim yeri olarak kurulduğu tarihi saptamak güç, ancak arşivlerden çıkan haritalardan bölgenin 1850'li ve 1890'lı yıllarda dahi (Arnaout Kevi) Arnavutköy ismiyle anıldığı, haritalarda da bu isimle yer aldığı bilinmektedir. Daha detaylı bilgilere ise 1920'li yıllardan itibaren ulaşılabilmektedir. Arnavutköy, mübadeleden (yaşayan halkların değişimi) önce yaklaşık 180 haneden oluşan Rum köylülerin yaşadığı ve şimdilerde “Eski Köy”, “Köy içi”, “Aşağı Köy” gibi değişik adlarla anılan bir bölgede yer alıyordu. 1923 Lozan Anlaşması çerçevesinde; Yunanistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yaşayan halkların değişimi “mübadele” protokolünün imza altına alınmasıyla birlikte karşılıklı göçler başlamıştır. Halkların karşılıklı değişimini öngören Protokol gereği bu bölgede yaşayan Rum Köylüler Yunanistan’a, Yunanistan Drama (il) bölgesinde yaşayan Türkler ise bu bölgeye yerleştirilmişlerdir. Türkler, bu bölgeye yerleşim esnasında Rum köylüleri ile 2 ay beraber yaşamışlardır. Daha sonra Rumlar kendilerine ait bir kilisenin de bulunduğu bu bölgeden evlerini bırakarak anlaşma gereği kendi topraklarına göç etmişlerdir.

Etimoloji

Eski dönemlerde bu bölgede yaşayan Arnavut bir köylü Arnavutköy ’ün isim babası olarak bilinir. Şöyle ki; bölge en eski dönemlerinden bu yana Edirne’ye ve dolayısıyla Avrupa’ya gidiş güzergâhı üzerinde yer almıştır. Yol üzerinde oluşu ve burada bir Arnavut’un yaşamasından dolayı bu güzergâhtan geçenler zamanla bu mevkie Arnavut’un Köyü ismini takmışlardır. Geçen süre içerisinde de “Arnavut’un Köyü” “Arnavutköy” olarak değişmiş ve halkın diline bu şekilde yerleşmiştir. Bir tane okul ve bir tane bakkalı olan yolcuların konakladığı han ve kahvehanesi olan köyde ulaşımın ve yolların bulunmamasından dolayı İstanbul’a at arabaların kullanıldığı araçlarla konvoy yapılarak gidilebiliyordu. Edirne asfaltı olarak bilinen yol güzergâhı 1939 yılından sonra ulaşımın kolay olması açısından yeniden düzenlenmiştir. Bu bölgeye Bulgaristan ve Yunanistan’dan mübadele yolu ile gelen Türklerin yerleşimi ile hane sayısı 350’ye ulaşan Arnavutköy 1951 yıllarında yeni yerleşimlerle bugünkü merkez isimli bölge şekillenmeye başlamıştır. 1963'e kadar Arnavutköy Çatalca'nın Boyalık Bucağı'na (merkezi Hadımköy) bağlı bir köyken o yıl Eyüp'ten ayrılıp ilçe olan Gaziosmanpaşa'ya bağlanmıştır.

Belde de İmrahor adı verilen bölge isim itibariyle Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişahın atlarına ve onlarla alakalı araçlara bakmakla yükümlü olan kişinin adıdır. Rivayet olunur ki, İmrahor, Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet’in atlarının bulunduğu bir hara ile anılmıştır. 1893 yılında Tatar Türklerinin yerleşimi ile faaliyete geçmiştir. İmrahor tarihi dokusu ve doğal zenginliği ile tartışılmaz güzellikte olan bir mesire yeridir. Yıllar itibariyle ülke genelinde köylerden şehirlere doğru yaşanan göç furyasından Arnavutköy’de nasibini almış ve giderek büyük bir merkez haline gelmiştir. 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetede yer alan ve 1 Ocak 2009'da yürürlüğe giren kanun ile Arnavutköy'ün kaderi değişmiş ve Çatalca'ya bağlı Durusu ve Hadımköy beldeleriyle Gaziosmanpaşa'dan Haraççı, Bolluca ve Taşoluk beldelerini de alarak ilçe olmuştur.

 

ARNAVUTKÖY İLÇESİ KISAYOL LİNKLERİ

( SATILIKLAR İÇİN )

Arnavutköyde Satılık Arsa

Arnavutköy’de, Satılık Daire

Arnavutköy’de, Satılık Villa

Arnavutköy’de, Satılık Müstakil Ev

Arnavutköy’de, Satılık İşyeri

Arnavutköy’de, Satılık Antrepo

Arnavutköy’de, Satılık Depo

Arnavutköy’de, Satılık Dükkan

Arnavutköy’de, Satılık Fabrika

ARNAVUTKÖY İLÇESİ KISAYOL LİNKLERİ

( KİRALIKLAR İÇİN )

Arnavutköy’de, Kiralık Arsa

Arnavutköy’de, Kiralık Daire

Arnavutköy’de, Kiralık Villa

Arnavutköy’de, Kiralık Yazlık

Arnavutköy’de, Kiralık Müstakil Ev

Arnavutköy’de, Kiralık İşyeri

Arnavutköy’de, Kiralık Antrepo

Arnavutköy’de, Kiralık Depo

Arnavutköy’de, Kiralık Dükkan

Arnavutköy’de, Kiralık Mağaza

Arnavutköy’de, Kiralık Fabrika

 

 

 

Aradığınız Gayrimenkulu Bulmanın En Doğru Yolu, Öncelikle  İşinde İyi ve Güvenilir, bir Gayrimenkul Danışman Bulmaktır.  

   Arnavutköy Emlak Acentesi Gayrimenkul Danışmanları, Sizler İcin Kendini Her Geçen Gun eğitiyoroğreniyor ve araştırıyor. Sizlere cok daha kaliteli hizmet verebilmek adına once kendi kalitesini arttırıyor.

        Cunku Sizler ;  Cok Daha Kaliteli Hizmet Almayı ve Secenekler İcersinde Sizlere en COK KAZANDIRACAK ve KAR Ettirecek Satılık Arsa, Satılık Daire yi Almayı Hak Ediyorsunuz. 

           Çünkü Sizler ; En İyisini Hak ediyorsunuz !.....

 

                Sizlere En İyisini verebilmek Adına ÇOK ÇALIŞIYORUZ !...

 

SATILIK :  Arnavutkoyde Satılık Arsalar, Arnavutkoyde Satılık Daireler, Arnavutkoyde Satılık İş Yeri, Ofis,  Arnavutköyde Satılık Villa,  Arnavutköyde Satılık Müstakil Ev v.b.  Arnavutköy'de İhtiyacınız Olan ve Satın Almak İstediğiniz Gayrimenkulleri  Siz Talep Edin , Biz Sizin İçin Bulalım!.. 

KİRALIK : Arnavutköyde Kiralık Arsalar, Arnavutköyde Kiralık Daireler,  Arnavutköyde Kiralık İş YeriOfis, Arnavutköyde Satılık Villa,  Arnavutköyde Kiralık Satılık Müstakil Ev v.b.  Arnavutköyde İhtiyacınız Olan ve Kiralıklamak İstediğiniz Gayrimenkulleri, Siz Talep Edin, Biz Sizin İçin Bulalım .....       

 

 

Arnavutköyde Satılık arsa ve daire, aradığınız fiyat ve özelliklere uygun ilanların yer aldığı sitedir.

 

 

Emlak Bilgi Bulutu

Arnavutköy Emlak Acentesi olarak, yatırımlarınıza yıllardır değer katıyor, ÇOK KAZANMANIZ için ÇOK ÇALIŞIYORUZ.
Arnavutköyde Satılık Arsa, alarak daha ÇOK KAZANMAK, yada geleceğinize YATIRIM YAPMAK, düşüncesinde iseniz; Binlerce seçeneği bir arada bulabileceğiniz, en yeni ilanları takip edebileceğiniz sitemize, HOŞ GELDİNİZ.
Bu kadar çok, Arnavutköyde Satılık Arsa, ilanlarından dolayı seçim yapamadınız mı ? Hangisi sizin için daha avantajlı karar veremediniz mi ? Geniş ve Alanında Uzman Ekibimiz Sizlere YARDIMCI olmaktan, büyük mutluluk duyacaklardır.
Arnavutköy Emlak Acentesi, ÇOK KAZANDIRACAK yada geleceğinize YATIRIM YAPABİLECEĞİNİZ, satılık arsalar ile birlikte diğer gayrimenkul ihtiyaçlarına da cevap verebilecek potansiyele ve tecrübeye sahiptir.
Yüzlerce, Arnavutköyde Satılık Daire, seçeneğimiz olup, sizlerin ihtiyaçlarına karşılık verebilecek nitelikte olduklarını umuyoruz. İster Kendiniz, seçimlerinizi karşılaştırın, isterseniz de Ofisimize gelin. Uzman Gayrimenkul Danışmanlarımız, sizlerin ihtiyaçlarını dinleyerek sizlere en uygun, Arnavutköyde Satılık Daireyi, tavsiye edebilirler ve/veya bunun için sizin adınıza yoğun bir araştırma içerisine girebilirler. Siz Talep Edin ! Biz, Sizler İçin En Uygun ve En Ekonomik Daireleri Bulalım..
Arnavutköy Emlak Acentesi, aynı zamanda Arnavutköyde Satılık Depolama Alanı, Arnavutköyde Satılık Sanayi Arsası, Arnavutköyde Satılık Fabrika, Arnavutköyde Kiralık Fabrika, Arnavutköyde Satılık İşyeri v.b bir çok satılık ve kiralık gayrimenkul ihtiyacınızı karşılayabilecek Geniş, Donanımlı, Bilgi Sahibi ve Eğitimli bir kadroya sahiptir.
Binlerce Müşterimiz ile Birlikte Sizlerinde ; Arnavutköy İlçesinde Gayrimenkul İhtiyaçlarınızı ve Yatırım Taleplerinizi karşılamak için ÇOK ÇALIŞAN, dinamik bir çözüm ortağınız olmaktan onur duyuyoruz.
Ayrıca, Bağlı Olduğumuz AEA GAYRİMENKUL YATIRIM VE TİCARET LTD. ŞTİ, Sayesinde partnerlerimiz olan İstanbul Emlak Acentesi, Beylikdüzü Emlak Acentesi, Realty World Sesa Gayrimenkul ile birlikte, İstanbul ve Türkiye çapındaki tüm gayrimenkul taleplerinizi karşılayabilmekteyiz.

Bizi seçtiğiniz için ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.